Drodzy Przyjaciele!

Pamiętając z wdzięcznością, z jak życzliwym odzewem spotkała się nasza inicjatywa wydania płyty „Czarno na białym”, chcielibyśmy zaprosić Was do udziału w naszym nowym projekcie fonograficznym. Otrzymał on tytuł: Gdyby tygrysy jadły irysy. NotaBene dzieciom. Przed Wami – ponowna szansa otrzymania zaszczytnego tytułu Mecenasa Kultury!

Tym razem grupa wokalna NotaBene kieruje swą niecodzienną inicjatywę w stronę najmłodszych melomanów. Pod kierownictwem muzycznym Andrzeja Borzyma nagraliśmy a cappella trzynaście polskich piosenek dla dzieci. Wśród autorów tekstów znaleźli się tak wybitni twórcy, jak m. in. Wanda Chotomska, Jerzy Wasowski, Danuta Wawiłow czy Irena Tuwim. Nazwiska autorów muzyki również mówią same za siebie – to m.in. Grzegorz Turnau, Henryk Wars, Adam Markiewicz oraz Andrzej Borzym, który jest także autorem wszystkich zaśpiewanych przez nas aranżacji.

NotaBene proponuje wysłuchanie zabawnych i fascynujących opowiastek, rozwijających dziecięcą wyobraźnię i uwrażliwiających najmłodszych na piękno muzyki. Dowiemy się, co stało się
z chomikiem, który zajadał marchewkę, jaką melodię mruczy Kubuś Puchatek w wiosenny dzień, czy myszce udało się przynieść wodę dla swoich małych dzieci i co by było, gdyby tygrysy jadły irysy. Przekonamy się także, że historia pewnej niezbyt grzecznej dziewczynki może stać się inspiracją do stworzenia niezwykłej ballady.

Pragniemy podkreślić, że nikt z nas nie otrzymał honorarium. Nagrań dokonaliśmy w wolnym czasie, poświęcając im wiele uwagi, energii i serca. Podobnie jak w przypadku naszej poprzedniej płyty, również krążek Gdyby tygrysy jadły irysy zostanie wydany niekomercyjnie przez Stowarzyszenie Społeczno-Kulturalne NotaBene. Zależy nam na tym, aby spopularyzować piękne i wartościowe polskie piosenki wśród najmłodszych. Będziemy starać się pozyskać fundusze na ten projekt,
a gratyfikacją dla naszych Drogich Mecenasów staną się egzemplarze płyty. Planowany nakład to 2000 sztuk, uzależniony jednakże od pozyskanych środków finansowych.

Bardzo dziękujemy wszystkim przyszłym Darczyńcom za życzliwość i pomoc. Mamy nadzieję, że egzemplarze płyty stanowić będą dla każdego z Was miły prezent. Załączamy dodatkowe informacje oraz nagranie tytułowej piosenki. Zapraszamy do fascynującej muzycznej podróży z bohaterami zamieszkującymi świat dziecięcej wyobraźni!

grupa wokalna NotaBene

 

JAK PRZEKAZAĆ DAROWIZNĘ NA KONTO STOWARZYSZENIA – JAK ZOSTAĆ MECENASEM KULTURY?

Żeby przekazać darowiznę, tym samym wspomóc nas w realizacji naszych muzycznych pomysłów, wystarczy wpłacić dowolną kwotę na konto Stowarzyszenia Społeczno-Kulturalnego NotaBene: 41 2030 0045 1110 0000 0267 3560 wraz z dopiskiem – darowizna na cele statutowe stowarzyszenia.

Adres Stowarzyszenia:
Stowarzyszenie Społeczno-Kulturalne NotaBene
ul. Poprawna 141 C
03-984 Warszawa

Grupa wokalna NotaBene deklaruje wydanie płyty. Płyta będzie gotowa w czerwcu. Wówczas zorganizujemy też koncert dla dzieci, promujący nowo wydaną płytę (będziemy dokładnie informować wszystkich o jego terminie)!

BARDZO WAM WSZYSTKIM DZIĘKUJEMY ZA POMOC W REALIZACJI NASZEGO MARZENIA!

okładka1

1. Tam-tam
muzyka: Henryk Kaszczyc, słowa: Wanda Chotomska, aranżacja: Andrzej Borzym
2. Gdyby tygrysy jadły irysy
muzyka: Adam Markiewicz, słowa: Wanda Chotomska, aranżacja: Andrzej Borzym
3. Szła myszka po wodę
muzyka: Aleksander Rymkiewicz, słowa: Jerzy Wasowski, aranżacja: Andrzej Borzym
4. Raz chomik marchewkę wcinał (z Suity dla niegrzecznych dzieci)
muzyka: Andrzej Borzym, słowa: Danuta Wawiłow
5. Wełniany baranek
muzyka: Adam Markiewicz, słowa: Jan Gałkowski, aranżacja: Andrzej Borzym
6. Była raz sobie dziewczynka (z Suity dla niegrzecznych dzieci)
muzyka: Andrzej Borzym, słowa: Danuta Wawiłow
7. Dni wiosenne (mruczanka Misia Puchatka)
muzyka: Grzegorz Turnau, słowa: A. A. Milne, tłum.: Irena Tuwim, aranżacja: Andrzej Borzym
8. Raz i dwa
muzyka: Grzegorz Turnau, słowa: Danuta Wawiłow, aranżacja: Andrzej Borzym
9. Nocny Marek (z Suity dla niegrzecznych dzieci)
muzyka: Andrzej Borzym, słowa: Danuta Wawiłow
10. Kto pójdzie pierwszy do łóżka (z Suity dla niegrzecznych dzieci)
muzyka: Andrzej Borzym, słowa: Danuta Wawiłow
11. Dylu dylu na badylu (z Suity dla niegrzecznych dzieci)
muzyka: Andrzej Borzym, słowa: Danuta Wawiłow
12. Najeżony mały jeż
muzyka: Henryk Kaszczyc, słowa: Wanda Chotomska, aranżacja: Andrzej Borzym
13. Ach, śpij, kochanie
muzyka: Henryk Wars, słowa: Ludwik Starski, aranżacja: Andrzej Borzym